Що таке балансування і для чого воно потрібно

Балансування шин - це процес, при якому вирівнюються вага і кінетична енергія шини і диска колеса, щоб забезпечити гармонійну роботу і знижити навантаження на опорні частини автомобіля. Балансування шин необхідне, щоб уникнути нерівномірного зносу шин і руху вантажу на колеса, що може спричинити неприємні вібрації і шуми під час їзди. Балансування шин також може знижувати ризик пошкодження рульової системи і підвіски. Як правило, балансування шин рекомендується проводити раз на 7000-8000 км пробігу.

Вся маса балансувальних вантажів повинна бути сконцентрована і врівноважена з кожного боку. Рекомендують обирати набивні, оскільки вони більш стійкі до перепаду температур та більш стійкі до зовнішніх факторів.

Шиномонтаж «GRANT WHEELS» - балансування шин

Типові помилки при балансуванні коліс

  • Некоректний вибір програми працівником шиномонтажного сервісу на балансувальному верстаті.
  • Неправильна установка балансувальних вантажів на диск.
  • Установка нових вантажів на колесо, яке вже піддавалося балансуванню, без демонтажу наявних вантажів.
  • Установка балансувальних вантажів на забруднену поверхню диска.

При балансуванні шин спеціалісти використовують спеціальний обладнання, яке дозволяє визначити нерівність розподілу ваги у шині і диску колеса і встановити найбільш оптимальну вагу для балансування. Для цього шину і диск колеса кріплять на спеціальному балансувальному машині, яка розраховує необхідну вагу.

Після того, як спеціалісти визначать необхідну вагу для балансування шини і диска колеса, вони прикріплюють на них ваги, які вирівнюють розподіл ваги і забезпечують гармонійну роботу шини і диска колеса. Після цього проводиться перевірка балансу і якщо все в нормі, то шину і диск колеса кріплять на автомобіль. Балансування шин може знижувати навантаження на рульову систему і підвіску, збільшувати комфорт і безпеку під час їзди і продовжувати термін придатності шин.

Балансування шин є необхідною частиною обслуговування автомобіля, яка рекомендується проводити регулярно, щоб уникнути неприємних вібрацій і шумів під час їзди, а також зберегти шини у хорошому стані і забезпечити безпеку руху. Не слід забувати, що нерівномірний розподіл ваги у шинах і дисках колеса може спричинити неприємні вібрації і шуми, а також поскорочувати термін придатності шин і рульової системи.

Як і де нас знайти?